Telepraca

Telepraca - praca w domu

Zdalna praca na odległość

Telepraca jest młodym, ale coraz bardziej popularnym terminem określającym pracę zdalną( pracę na odległość ), którą wykonywać możemy za pośrednictwem internetu lub telefonu. Sam termin telepraca był znany już w latach 90, a zainteresowanie wykonywaniem tego rodzaju prac zaowocowało wprowadzeniem zmian do dokumentów prawa polskiego w tym Kodeksu Pracy w roku 2007. Oficjalne określenie terminu telepracownik pozwala na precyzyjne określenie przebieg prac, prawa i obowiązków odnoszących się do osób podejmujących się zajęć związanych z oposywanym terminem. Metoda o której wspominamy w tym miejscu jest bardzo popularna zwłaszcza na zachodzie, gdzie firmy zatrudniają pracowników, którzy wykonując swoją pracę na odległość (najczęściej w domu) przesyłają ukończony etap bezpośrednio do firmy.


Istotne w przypadku tego rodzaju pracy jest to, że pracownik musi być traktowany na równi z pracownikiem, który wykonuje takie same czynności w stacjonarnym trybie pracy. Pracodawca powinien zapewnić pracownikowi odpowiednie warunki rozwoju oraz awansu i nie dopuszczać się jego dyskryminacji z uwagi na miejsce wykonywania pracy. Telepracownik może być zatrudniony na podstawie umowy o dzieło, umowy o pracę, umowy zlecenia czy też jako osoba, która prowadzi własną działalność gospodarczą (ta metoda zatrudniania pracowników jest coraz bardziej popularna, z uwagi na wynikające korzyści finansowe).

Telepraca korzyści.

Forma zatrudnienia jaką jest telepraca niesie za sobą bardzo wiele korzyści. Zalety i wady pracy w domu zostały już poruszone w naszym serwisie, jednak chcąc w sposób ogólny zdefiniować telepracę, to sam fakt wykonywania jej na odległość stwarza świetne warunki zarówno dla pracodawcy jak i dla pracownika. Pracownik jest traktowany tak samo jak ten, który pracuje w siedzibie firmy, ma takie same możliwości awansu oraz rozwoju, zarobki ustalane są na podstawie umowy z pracodawcą, przy czym bardzo często stosowane są umowy o dzieło, zlecenia. Pracodawca natomiast dysponuje pracownikiem, który jest tak samo wartościowy z tą różnicą, że pracuje poza siedzibą firmy, a dodatkowo forma pracy pozwala na ustalenie elastycznych godzin pracy, co w przypadku pracy w siedzibie firmy nie zawsze może mieć miejsce.

Telepraca w Polsce rozwija się od dłuższego czasu. Państwo organizuje szkolenia dla firm, chcących zatrudnić osoby do takiej właśnie pracy. Widoczne korzyści (na podstawie krajów zachodnich) mobilizują pracodawców do rozwoju własnych firm o sektor osób pracujących dla nich na odległość.Ty też możesz zarabiać - przekonaj się!

W serwisie znajdziesz pomocne informacje, dzięki którym Twój dochód stanie się realny, a droga do jego osiągnięcia nie będzie wcale tak trudna jak Ci się teraz wydaje! »


Polecamy przeczytać

Kontakt z nami

Masz pytanie odnośnie naszego serwisu, masz wątpliwość, chcesz dowiedzieć się czegoś więcej? Pisz do nas na maila, na pytania które będą miały na celu wyjaśnienie ogólnych zasad będziemy odpowiadać w formie artykułów na stronie.

kontakt@praca-w-domu.eu

Dzięki proponowanym metodom każdy może spróbować swoich sił w zarabianiu pieniędzy. Zobacz jak bez wychodzenia z domu dorobić. Jesteś matką wychowującą dziecko, studentem czy też pracownikiem etatowym, który po pracy ma ochotę powiększyć swój dochód? Nie ma problemu jest to sposób dla każdego!
© 2012 Praca w domu to praca dzięki której każdy może spróbować swoich sił w zarabianiu. Masz dużo czasu, nie możesz podjąć pracy na etacie, siedzisz w domu, nie wiesz co robić? Ta metoda zarabiania może okazać się czymś więcej niż tylko dodatkowym źródłem dochodu, może okazać się Twoim sposobem na życie. Odkryj możliwości zarabiania i przekonaj się, że warto!
Regulamin korzystania z serwisu | Kontakt z serwisem